Сільський голова - Нижеголенко Олександр Михайлович, 05.07.1954, р.н., тел. 91-2-89
Секретар ради – Токарська Валентина Василівна, 11.10.1960 р.н., тел. 91-1-46
Населені пункти Тавричанка, Мар’янівка, Скворцівка, Солідарне розташовані на території Тавричанської сільської ради, яка утворена в 1959 р., відстань до найближчої місцевої ради 50 км (Каховська районна рада).
Тавричанка ( до 1959 р. — Щербинівка) — село, центр Тавричанської сільської ради. Розташована за 55 км на південний схід від районного центру і за 13 км від автотраси Каховка — Новоолексіївка. Село засноване у 2-й половині XIX ст.Поблизу Тавричанки досліджені кургани з похованнями епохи міді-бронзи (III-II тисячоліття до н. ери).
На території Тавричанки перебувала центральна садиба радгоспу «Асканійський», за яким було закріплено 5423 га сільськогосподарських угідь, у т.ч. 5402 га орної землі, з них 2600 га — зрошуваної. В радгоспі вирощували городину, зернові й кормові культури. Тваринництво — м’ясо-молочного напрямку. За успіхи в розвитку сільськогосподарського виробництва 52 передовики були нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, у т.ч. орденом Трудового Червоного Прапора — доярка Биковська М.Я., директор радгоспу Романько І.Є., водії Литвиненко Т.А. й Сень В.О., керуючий відділенням Ружицьий А.А., комбайнери Єрмаков В.І. і Немченко Н.К., доярка Шалапалюк 3.М., ланковий Князєв В.В., тракторист Стецик К О..
На сьогоднішній день на території с.Тавричанка знаходиться ДПДГ „Асканійське”, яке очолює Найдьонова В.О. – почесний академік Української академії аграрних наук, заслужений працівник сільського господарства України, почесний професор Херсонського державного аграрного університету, відмінник освіти України. Указом Президента України Віктора Ющенко № 954/2009 від 23 листопада 2009 року за визначні трудові досягнення, впровадження в практику сільськогосподарського виробництва новітніх технологій, передового досвіду, застосування ефективних форм управління директору державного підприємства “Дослідне господарство “Асканійське” Інституту олійних культур Української академії аграрних наук” Херсонської області Вірі Опанасівні Найдьоновій присвоєно звання Герой України з врученням ордена Держави. Також вона має державні нагороди України – Орден княгині Ольги ІІ, ІІІ ступеня, Орден Святої Великомучениці Варвари, медаль Святого Преподобного Сергія Радонежського, орден за церковні заслуги ім. Князя Володимира ІІ ступеня, Орден Святого Рівноапостольного Великого князя Володимира ІІІ ступеня.
ДПДГ „Асканійське” – багатогалузеве підприємство з широко розвиненою інфраструктурою, має 9534 га сільськогосподарських угідь, з них 4995 га – на зрошенні. Діяльність господарства спрямована на вирощування олійних, зернових, технічних культур, виробництво продукції молочного, м’ясного скотарства і вівчарства та вирощування племінного молодняку.
В структуру господарства входять 15 підрозділів, виділених в окремі одиниці. З них 4 – в галузі рослинництва, 2 механізовані загони “Лан”, “Еліта”, зерновий тік та науково виробничий відділ. В тваринництві: 4 підрозділи “Молоко”, “Відгодівля”, “Свиновод”, “Вівцеферма”. Допоміжні та обслуговуючі підрозділи “Будівельник”, “Єнергетик”, “Сигнал”, “Мельниця”, “Цех по переробці с/г продукції” тощо.
В 2005 році реконструйований та введений в дію молочний комплекс європейського зразку на вітчизняному обладнанні. В господарстві функціонують цех по переробці м’ясної та молочної продукції, млин, цех по виготовленню круп, хлібопекарня.
Щорічно реалізується елітного та репродуктивного насіння зернових культур більше 3 тис. тонн та олійних понад 500 тонн. З ініціативи Віри Найдьонової “Асканійське” стало своєрідним сортовим полігоном: спільно з фахівцями Інституту землеробства південного регіону (Херсон) та Інституту олійних культур (Запоріжжя), підпорядкованих, як і саме господарство, Українській академії аграрних наук, тут здійснюють післяреєстраційне вивчення нових сортів озимої і ярої пшениці, ячменю, сої, гібридів кукурудзи, олійного льону. Крім того, у зону посушливого степу в експерименті перевіряються 120–150 районованих і перспективних сортів та гібридів різних сільськогосподарських культур. На базі господарства проводяться конференції та семінари регіонального, республіканського та міжнародного масштабу з широким залученням учених провідних інститутів системи Української академії аграрних наук. Протягом останніх років «Асканійське» визначається провідним підприємством АПК України та лауреатом Всеукраїнського конкурсу «100 кращих товарів України». В 2008 році на ювілейній ХХ міжнародній виставці «Агро -2008» господарство нагороджене двома золотими медалями за кращу продукцію, технологію, наукову розробку, послугу в номінації «За досягнення високих показників у вирощуванні продукції рослинництва та в розвитку племінного і товарного тваринництва, в 2009 році – дипломом переможця виставки «За зразкове ведення селекційно-племінної роботи». Бугай – плідник південної м’ясної породи таврійського типу та вівцематка асканійської тонкорунної породи визнані чемпіонами зазначеної виставки.
Площа сільської ради - 11564,7 гав т.ч.: земель державної власності 6997,3501га
земель комунальної власності – га
земель приватної власності 4567,3499 га
Площа населених пунктів 252,2 га
в т.ч.: державної власності 229,9201 га
Населення сільської ради станом на 01.04.2014 р. становить 2601 осіб, з них дітей дошкільного віку – 231, шкільного віку – 299, громадян пенсійного віку – 568 осіб, працездатне населення – 1353 осіб, виборців – 1822 особи.
Перелік суб’єктів господарювання:
ДПДГ «Асканійське», ТОВ «Агробізнес», ТОВ «Агробізнес-2», ТОВ «Фрідом-Фарм-Таврія», «Ольвія», «Валентина», «Мрія», «ІФ», «Сазонов А», «Травень», ВАТ «Каховське ХПП», УГКМК, Каховське управління зрошувальних систем, цех «Електроремонт» Херсонського ЕТУЗ, СТОВ «Краса Херсонщини».
Комментариев нет:
Отправить комментарий